Kielichy mszalne

Przepiękne kielichy mszalne

Żadna msza święta nie byłaby kompletna, gdyby nie kielichy mszalne. To te przedmioty zajmują bardzo ważne miejsce nie tylko na ołtarzu podczas sumy, ale też ogólnie w tradycjach i historii Kościoła. Choć lata mijają – pozostają tak samo szykowne, eleganckie, solidne i natchnione jak przed wiekami, choć często nieco różnią się stylistyką. Zerknijmy na kunszt współczesnych kielichów mszalnych na przykładzie kilku znalezionych w ofertach internetowych sklepach sakralnych.

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0213

https://e-religijne.pl/pl/p/Kielich-mszalny-liturgiczny-zlocony-0213/6121

Ten piękny kielich liturgiczny mierzy sobie wysokość rzędu 17 centymetrów. Warto zwrócić uwagę na jego piękne złocenia i klasyczny kształt. To propozycja piaskowana i bardzo wyjątkowa z racji tego, iż część kielicha jest w eleganckim bordowym kolorze.

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0220

https://e-religijne.pl/pl/p/Kielich-mszalny-liturgiczny-zlocony-0220/6122

Kielich mszalny liturgiczny złocony 0220 nieco różni się od swojego poprzednika formą i wykonaniem, lecz podobnie jak wcześniejszy jest tak samo pięknie i solidnie wykonany. Cały ozłocony, przyciąga wzrok z racji srebrzonym zdobień. Jest też wyższy niż pierwszy przykład -mierzy sobie aż 21 cm wysokości.

Kielich mszalny 64182

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14702-KIELICH-MSZALNY-64182-64182.html

Nasz kolejny przykład współczesnego kielicha nie ustępuje ani na krok poprzednikom. Bardzo potężny i trwały, bo mosiężny. Jest też podobnie jak wcześniejsze kielichy pieczołowicie złocony. Jednak w tym omówionym już gronie jest on najmniejszy, bo 15 centymetrowy, co nie znaczy, że mniej istotny – w równie dostojny sposób stanowi integralną część nabożeństw.

Kielich mszalny 64252

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14701-KIELICH-MSZALNY-64252-64252.html

Tutaj mamy do czynienia z najbardziej zdobnym kielichem z omawianego grona. Cały koszyk kielicha jest niesamowicie pięknie przyozdobiony posrebrzanymi elementami – co wygląda zjawiskowo. Również nodus jest srebrzony. To kolejna mosiężna propozycja kielicha mszalnego. Ten złocony przedmiot mierzy sobie 20 centymetrów wysokości.

Kielich mszalny 64181

https://www.sklepzdewocjonaliami.pl/kielichy-mszalne-liturgiczne/14700-KIELICH-MSZALNY-64181-64181.html

Ostatnim pięknym kielichem, jaki mamy przyjemność zaprezentować w tym zestawieniu jest niemalże brat bliźniak poprzedniego – z tym, że tutaj choć te same zdobienia na nodusie i kielichu to są pozłacane, a nie srebrzone. Ten kielich natomiast także jest mosiężny i mierzy sobie taką samą 20 centymetrową wysokość.

Więcej pięknie zdobionych kielichów mszalnych możesz zobaczyć pod linkiem: Sacrum – kielichy mszalne

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*